Dopłaty do najmu – co warto o nich wiedzieć?

Dopłaty do najmu wiążą się bezpośrednio z programem ,,Mieszkanie na start”. Program ten wzbudza poruszenie w ostatnim czasie. Co warto wiedzieć o tym programie? Otóż, rząd od 2019 roku będzie dofinansowywał dopłaty do najmu. W przyszłym roku rząd chce wydać 200 milionów złotych. Dopłaty będą przyznawane w równej wysokości co miesiąc. Osoba ubiegająca się o dopłatę, nie może posiadać własnego mieszkania.

Dopłaty do najmu – dla kogo?

Kto może skorzystać z dopłat do najmu? Grono takich osób jest bardzo szerokie. Badania pokazują, że ten projekt jest celowany do aż 40% mieszkańców kraju. Warto zauważyć, że z tego nowoczesnego projektu rządowego mogą skorzystać osoby, które mają zbyt mało pieniędzy na zakup swojego mieszkania. Z takiej opcji mogą również skorzystać Ci, którzy nie mogą uzyskać kredytu hipotecznego. Z tego programu natomiast wykluczone są osoby, które również nie mogą uzyskać mieszkania socjalnego lub komunalnego, bo w tym przypadku mają zbyt wysoki dochód.

Od kiedy rusza projekt?

Projekt związany z dopłatami do najmu planowo ma ruszyć już 1 stycznia 2019 roku. Jeśli chodzi o aspekty techniczne, wniosek składany będzie w gminie, która podpisze umowę z inwestorem dotyczącą przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o małżeństwa, wystarczy gdy tylko jedno z partnerów złoży taki wniosek. Następnie wnioski będą rozpatrywane przez gminę, dla każdego złożonego podania będą przyznawane punkty. Wnioski, które otrzymają największą liczbę punktów, mają największe szanse na otrzymanie dopłat do najmu.

Więcej na https://otico.pl/blog/doplaty-do-najmu-rzad-przyjal-projekt-nowej-ustawy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *